SEO Analiz

Web üzerinden işletmenizi büyütmenize yardımcı olalım.

 

Bugüne kadar yüzlerce firma için SEO çalışması yaptık. SEO çalışması başlı başına özel ilgi isteyen bir iştir. Firmanın web site yapısı ve arama motorları açısından durumu ayrıntılı olarak analiz edilip, buna göre strateji geliştirilmesi gerekir. Merdiven altı firmalar tarafından yapılan ucuz ve kısa süreli SEO çalışmalarının hızlı sonuçları, sizleri telafisi mümkün olmayan hatalar ile karşı karşıya bırakabilir.

Ziyaretçi sayısındaki artış %83
Ziyareçi Sayısındaki Artışa Bağlı Satış Oranı %17
Yatırım Getiri Oranı %294
Sosyal Medya Başarısındaki Artış %72
 

Örnek Vaka

Ucuz ve Kısa Süreli SEO Çalışmasının Sonuçları

Problem

Arama motorlarının özellikle Google arama motorunun SEO'ya yaklaşımını ve kurallarını bilmeyen, kulaktan duyma bilgiler ile SEO çalışması yapan, temel düzeyde SEO bilgisine sahip, kendisini SEO Uzmanı olarak tanıtan kişi veya firmalar tarafından yapılan SEO çalışmaları sonucunda firma adının açıklanmasını istemeyen müşterimizin web sitesi Google Arama motoru tarafından tüm anahtar kelimelerde arama motorundan kaldırılmıştır. 

Olası Sebepleri

Google SEO çalışmalarını oluşturmuş olduğu algoritma sayesinde otomatik ve manuel olarak sürekli denetler. Koymuş olduğu SEO kurallarının ihlal edildiğini anladığı anda da ihlali yapan firmayı çeşitli şekillerde cezalandırır. Burada Google SEO kurallarını uzun uzun anlatmayacağız. Google kendisi bunu zaten açıklıyor. İyi bir SEO Uzmanı da bunu sürekli takip ederek bilgilerini güncellemek zorundadır. 

Şimdi müşterimizin ceza almasının sebebini kendisinin dilinden maddeler halinde inceleyelim. 

  1. Ucuz olduğu için kendisini SEO Uzmanı olarak tanıtan bir kişiden SEO hizmeti almak.
  2. Hızlı sonuç almak için oluşturulan hayali hesaplar ile link girişi sağlamak
  3. Alakasız sitelerden link satın almak
  4. Site içi SEO ayarlamalarının Google güncellemelerine uygun olmaması
  5. SEO çalışmalarında devamlılık sağlanamaması
  6. Kopya içerik oluşturulması
  7. SEO çalışması altında anahtar kelimeye fazla yüklenilmesi

vb. birçok hata. Tüm bu hatalar müşterimizin web sitesinin Google Arama Sonuçlarından tamamen çıkartılmasına sebep olarak ciddi maddi kayıplara neden olmuştur.

Çözüm

Bu firma bize geldiğinde ilk olarak web sitesinin ayrıntılı bir analizini yaparak problemi net olarak tespit ettik. Yapılabilecekleri maddeler halinde sıraladık, farklı çözüm önerileri sunduk. Çözüm önerilerimizin müşterimize maliyetini ve getirilerini ayrıntılı bir şekilde raporladık. Müşterimiz ile birlikte nihai bir karara vararak yeni bir SEO stratejisi geliştirdik ve uygulamaya başladık. 

Sonuç

Müşterimiz ile çalışmaya başladıktan 3 ay sonra kalıcı sonuçlar elde etmeye başladık. 5. aydan itibaren dikkate değer yükselmeler elde ettik. 6. ayda 2 anahtar kelimede Google'da 1. sırada yer alıyor. 4 ayrı anahtar kelime Googla'da ilk sayfa da. Ziyaretçi sayısındaki artış %83, ziyaretlerin alışverişle sonuçlanma oranı %17, ROI yatırım getirisi %294. Yani müşterimiz bizimle çalışmaya başlayarak %294 kar elde etti. Ve düzenli müşterilerimiz arasındaki yerini aldı. 

Çalışmalarımız