Online Pazarlama

Web üzerinden işletmenizi büyütmenize yardımcı olalım.

 

İnternetin gelişimine bağlı olarak yayım organlarının artması ile birlikte işletmeler için yeni pazarlama ağları oluşmaya başladı. Günümüzde sosyal ağlar olarak tanımlanan Facebook, Twitter, Google +, Instagram, Pinterest, Youtube gibi sosyal medya araçları sayesinde online pazarlamada gelişti. Bunların yanı sıra Sahibinden.com, gittigidiyor.com, sanalpazar.com, n11.com gibi online satış sistemleri sayesinde yerel düzeyde hizmet veren firmalar da ulusal pazara açılma fırsatı buldu. 

Achieved a Click Through Rate of 0.09% generating a number of new sales
In the first month of activity the Cost Per Action was reduced by 20%
Return on Investment of 272%
 

Online Pazarlama

İnternet ortamındaki her türlü reklam, tanıtım ve pazarlama araçları kullanılarak belirli hedef kitleye ulaşmak amacıyla yapılan çalışmalar bütününü online pazarlama olarak tanımlayabilir. Online pazarlamanın amacı, ürün hedef kitlesine en etkili şekilde ulaşarak, potansiyel müşterileri gerçek müşteriye dönüştürmek ve kar marjını yükseltmektir. Ana hedefe ulaşırken yapılan çalışmalar aynı zamanda firma bilinirliğini artırarak, firmanın itibarının da yükselmesini sağlar. 

Online Pazarlama Araçları

Daha öncede belirttiğimiz gibi internetin gelişimine bağlı olarak online pazarlama araç ve organları da çeşitlilik kazanmıştır. Günümüzde en çok sosyal platformlar üzerinden yapılan pazarlama (Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, Instagram vb.), email pazarlaması, içerik pazarlaması, satış siteleri B2B-B2C tarzı siteler üzerinden yapılan pazarlama, Arama Motoru Pazarlaması online pazarlama hizmetlerinde etkilidir. Ancak bu araçların en doğru şekilde nasıl kullanacağını bilmeden yapılan çalışmalar kar marjının düşük, elde edeceğini diğer getirilerin belirli seviyelerin altında kalmasına neden olacaktır. 

Online Pazarlamanın Faydaları

Online pazarlamanın faydalarını sıralamak insana keyif veriyor. Çünkü bir çalışmanın içerisinde barındırdığı potansiyeli bilmek insanı mutlu ediyor. Online pazarlama ile şirketler marka bilinirliklerinin artmasını, itibarlarının yükselmesini, tıklanma oranlarının artmasını (CTR) , tıklama başına maliyetlerin düşmesini (CPA) , yatırım getirisinin (ROI) yüksek olması, kar marjlarının yükselmesini sağlayabilirler. 

Çalışmalarımız